Baş Ağrısı Tedavi

Günlük yaşam içerisinde dünyanın en çok uğraştığı hastalıklardan birisi baş ağrılarıdır. Her ne kadar başımız ağrıdığında bunu ilaçla geçiştirmeye çalışıyor olsak da bu aslında hiç iyi bir çözümde değildir. Çünkü baş ağrılarında ilaç kullanımı uzun vade de kesinlikle bir çözüm değildir.

Baş ağrısının çok sayıda nedeni olabilir. Özellikle de bu durumu sık sık yaşıyorsanız o zaman vücudunuzun istemediği ve kabul etmediği bir şeyi yapıyorsunuz demektir. Ağrılar teknik anlamda tanımlanacak olursak vücudun dış etkenlere karşın savunmaya geçmesidir. Örneğin gerilim türünde yaşanılan baş ağrıları buna örnek olarak gösterilebilmektedir. 

Gerilim baş ağrısını tanımlayacak olursak başınızın etrafında daima bir basınca neden olan gerginlik ağrılarıdır. Bu ağrının şekli ile ilgili olarak ise gözlerinizin arkasında bir basınç ve boyun kaslarınızda gerginlik şeklindedir. Gerilim baş ağrılarının bulantıyla, kusmalarla ya da sese karşı duyarlılıkla ilişkilendirilmesi doğru değildir.  Gerilimden meydana gelen ağrılar gün içerisinde başladıktan sonra birkaç saat sonrasında tekrar ortadan kaybolacaktır. Ancak baş ağrısının nedenleri arasında sadece gerilim ya da stres yoktur. Aşağıda belirteceğimiz bir takım tetikleyici faktörlerde baş ağrısına neden olacaktır.

Baş Ağrısı Nedenleri ve Tetikleyen Faktörler

  • Yoğun stres altında olmak
  • Kan şekerinin düşmesi
  • Uykusuzluk
  • Sürekli ağrı kesici kullanımı
  • Günlük rutin yaşamdan kopmak

Baş ağrılarının tedavi edilebilmesi için öncelikli olarak asıl nedeninin bulunması gereklidir. Eğer ki farklı nedenden dolayı farklı bir tedavi uyguluyorsanız bu durumda tedavi doğal sürecinden kopacağından dolayı da etkisini göremeyeceksiniz. Baş ağrılarını giderebilmeniz için farklı doğal tedavi seçenekleri mevcuttur bunun için başınız ağrıdığında direk olarak ağrı kesicilere yönelmek yerine işin doğal çözümüne odaklanmakta en doğru seçenek olacaktır. Doğal olan hiçbir yöntemin yan etkisinin olmayacağını da bilmelisiniz.

Baş Ağrısı Tedavi

Baş ağrısı suyla mücadele

Baş ağrılarıyla mücadele etmek için en etkili ve doğal çözüm su tüketimidir. Her insanın günlük olarak tüketmesi gereken su miktarı vardır. bu su miktarının 2 litrenin altına düşmemesi sizin baş ağrınızı kesebileceği gibi aynı zamanda sizi pek çok hastalıktan da uzak tutacaktır.

About tedavi

Ayrıca Şunlara bakabilirsin

Saç Ekiminde Son Teknolojiler ve Gelişmeler

Saç ekim işlemlerinde teknolojik anlamdaki gelişmeler, kellik ya da saç seyrekliği gibi sorunların daha hızlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.