Bitkisel Yöntemlerle Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Cilt sarkması herkesin yaşayabileceği bir durumdur. Sürekli olarak kilo alıp verme, ilerleyen yaş, sürekli makyaj yapmak ya da yanlış ürün kullanımı gibi sebepleri olabilir. Tüm bu sebepler zamanla cildin gerginliğini kaybetmesine ve sarkmasına sebep olur. Bitkisel yöntemlerle cilt sıkılaştırma için çok farklı yöntemlerde mevcuttur. Bunun için evde, kolay, pratik ve çok ucuz yöntemler kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımda hızlı sonuç alabileceğiniz ve çok memnun kalabileceğiniz doğal yöntemler günümüzde mevcuttur.

Portakal Yağı ile Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Portakal yağı, içerisinde birçok mineral ve vitamin barındırır. Tüm bu vitamin ve mineraller cilt hücresinin yenilenmesini, canlanmasını ve beslenmesini sağlar. Cilde yaptığı yenilikler sayesinde de çok daha gergin ve sıkılaşmış bir cilt oluşumunu destekler. Aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz ve çok ucuz fiyatlara alabileceğiniz portakal yağının kullanımı da çok kolaydır. Bir parça pamuğa birkaç damla portakal yağı damlatarak cildinize uygulayabilirsiniz. 2 günde bir uygulama ile çok kısa bir süre içinde cildinizin yenilendiğini, nemlendiğini ve gerginleştiğini hissedebilirsiniz.

Ayrıca sütün cilde faydaları hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Kantaron Yağı ile Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Kantaron yağı, cilt yenilenmesi için en etkili ve doğal yöntemlerden bir tanesidir. Aynı zamanda yara, yanık ve leke tedavisinde de kullanılır. Bu sayede düzenli bir şekilde kantaron yağı kullanarak cildinizi hem sıkılaştırabilir hem de cildinizde bulunan lekeleri tedavi edebilirsiniz. Ellerinizi iyice dezenfekte ettikten sonra parmağınıza birkaç damla kantaron yağı damlatın. Cildinize masaj yaparak yağı çok iyi bir şekilde yedirin. Sadece haftada 1 kez bu işlemi yaparak cildinizde oluşan lekelerin gittiğini, sıkılaştığını ve çok daha canlı göründüğünü fark edebilirsiniz.

Fındık Yağı ile Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Fındık yağı, yine içerisinde barındırdığı tüm vitamin ve mineraller sayesinde cildi yeniler ve nemlendirir. Aynı zamanda cilt sıkılaştırma ve çatlakları önleme içinde çok fazla tercih edilir. Sadece temiz ellerinize birkaç damla fındık yağı damlatarak cildinize güzelce masaj yapın. Fındık yağını iyice yedirdikten sonra bir süre bekleyin ve ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu yöntemde de düzenli kullanımda çok iyi sonuçlar alabilir, yüzünüzü hem nemlendirip hem de sıkılaştırabilirsiniz.

Yosun Yağı ile Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Düzenli bir şekilde yosun yağı kullanarak cildinize peeling etkisi de oluşturabilirsiniz. Bu sayede cildinizin en üst katmanında oluşan ölü deriden kurtulabilir, yeni hücre oluşumu destekleyebilirsiniz. Bu sayede çok daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Sadece 3 – 4 damla yosun yağını parmağınıza damlatın ve yüzünüze iyice masaj yaparak yedirin. Daha sonra 2 saat bekleyin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın. En son aşama olarak ise yüzünüze nemlendirici sürerek yosun yağının etkisini arttırabilirsiniz. Bu sayede ölü derilerden arınmış, daha aydınlık ve daha pürüzsüz bir cilde kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Su kestanesinin faydaları nelerdir? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Avokado Yağı ile Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Avokado, her hali ile insan vücuduna çok faydalı bir gıdadır. Hem cilde, hem saça, hem de sağlığa çok büyük faydaları vardır. Avokado yağı ise, E vitamini yönünden çok zengin bir üründür. Güçlü yapısı sayesinde su ya da sabit yağ ile seyreltilmelidir. Bu şekilde cildinizin tahriş olmasını engelleyebilirsiniz. Islak ve küçük bir pamuk parçasının üzerinde birkaç damla avokado yağı damlatarak cildinize güzelce yedirin. Bir süre bekleyerek cildinizin yağı çekmesine izin verin. Daha sonrasında ise ılık su ile yıkayarak cildinizi nemlendirin. Bu uygulamayı haftada sadece 2 ya da 3 kere yapmanız yeterlidir. Bu sayede kullanabileceğiniz en besleyici ve cilt sıkılaştırma için en uygun tedaviyi uygulamış olursunuz.

About tedavi

Ayrıca Şunlara bakabilirsin

yagli ciltlere karsi en etkili tonikler hangileridir

Yağlı Ciltlere Karşı En Etkili Tonikler

Yağlı cilde sahip olanlar için tonik kullanmak, yağlanmayı kontrol altına alabilmek için en değerli adımlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.