Doğal Saç Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Doğal saç ekimi operasyonu, saç ekimi işlemleri esnasında kullanılan kök hücre enjeksiyonunun saç ekimi yaptıracak olan kişinin kendi yağlı dokusu üzerinden hazırlanıp uygulanmaya geçilerek sürdürülen bir saç ekim işlemidir. Saç ekim operasyonunun başarılı olarak tamamlanması için en gerekli durumlardan biri bu operasyon esnasında ekilen saç köklerinin kaliteli olmasıdır. Fakat yalnızca ekilecek olan saç köklerinin kaliteli olması yeterli değildir. Aynı zamanda ekilecek alanın da bu operasyon için uyumlu ve kaliteli olması. Zira saç ekimi operasyonlarının bir ekim işlemi olduğu unutulmamalıdır. Bundan dolayı ekilecek olan saç kökü ve ekilecek alan ne kadar kaliteli ve bu ekim işlemine elverişli ise doğal saç ekimi operasyonunun başarılı olması da o denli yüksek ihtimal barındırır.

Bu süreç kapsamında saç köklerinin kalitesiz olması ya da ekilecek olan alanın bu operasyon için uyumlu olmaması ve uyumlu hale getirilmemesi durumunda saç ekimi operasyonunun başarısız olma ihtimali de bulunmaktadır. Organik saç ekimi operasyonlarının daha başarılı sonuçlar vermesini sebeplerinden biri de; saç ekim alanının operasyona uygun hale getirilmesi ve kök hücre enjeksiyonunun saç ekimi operasyonu geçirecek kişinin dokusundan hazırlanması durumudur.

Organik Saç Ekimi Avantajları

Organik saç ekimi fayda bakımından hasta için doğru bir tercih olarak görülebilir. Zira organik saç ekimi uygulaması esnasında kök hücre enjeksiyonu kullanıldığı için bu durum da hastaya olumlu olarak yansımaktadır. Kök hücre enjeksiyonu sayesinde transferin yapılacağı kısım daha verimli ve uygun bir biçime getirilir.

Transferin yapılacağı ekim alanının orijinal saç ekim operasyonuna uyumlu bir hale getirilmesi de uygulanacak olan saç ekimi operasyonunun daha basit ve verimli bir şekilde yapılmasına yardımcı olur. Orijinal saç ekimi uygulaması esnasında ekimin yapılacağı bölgede herhangi bir şekilde kimyasal kullanılmaz. Bu da doğurabilecek aksi sonuçları ortadan kaldıran bir detaydır. Aynı zamanda kişinin kendi yağ dokusu üzerinden hazırlanan kök hücre enjeksiyonu da ele alındığında ilgili alana ekilen saç köklerinin beslenmesi ve canlanması ihtimali de daha yüksek olur. Böylece kök hücre enjeksiyonu kullanılarak yapılan organik saç ekimi operasyonunun başarılı sonuçlanması ihtimali de artar. Hatta organik saç ekimi uygulamalarında gözlenen başarılı sonuç olasılığı da %96 oranın civarındadır. Yalnızca bu başarı oranı bile organik saç ekiminin oldukça kaliteli ve etkili bir yöntem olduğunu ispatlar niteliktedir. Organik saç ekimi operasyonu akabinde saçınızın daha sağlıklı ve canlı çıkması sağlanmaktadır.

PRP sonrası nelere dikkat edilmeli? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Neden Organik Saç Ekimi Tercih Edilmeli?

Organik saç ekimi yönteminin tercih edilmesinin sebeplerinden biri bu yöntemin uygulanması esnasında sağlıklı kıl köklerinin kullanılması ve sağlıklı kıl köklerine odak verilmesi durumudur. Greftler alındıktan sonra saç olmayan bölgeye uygulama gerçekleştirilir. Fakat bir bölgenin kelleşmesinin altında yatan sebeplerden biri olarak saç köklerinin beslenmesi konusunda bir yağ eksikliği yaşaması yatar. Bundan dolayı kelleşmeye selam bölgeye saç ekim işlemi yapılsa bile bu bölgedeki yağ eksikliğinden kaynaklı olarak bu saç ekimi işlemi de başarısızlıkla sonuçlanabilir. Zira kelliğin yaşandığı bölgede terlik yaşanmasına sebep olan durum zaten saç köklerini besleyen yağların eksik olmasıdır.

Kelleşme problemi ile karşı karşıya kalan kişilerin normal bir saç ekimi işlemi ile birlikte sağlıklı olan saç köklerinin de zarar görmesi durumu söz konusu olabilir. Bunun dışında normal bir saç ekim operasyon esnasında bu uygulamanın yapılacağı alana birtakım kimyasallar enjekte edilmektedir. Bu kimyasalların enjekte edilmesinin sebebi ise saç ekim esnasında kullanılacak olan greftlerin ekim işlemlerimin kolaylaşmasıdır. Fakat uygulamanın yapılacağı bölgeye enjekte edilen bu kimyasallar aynı zamanda sağlıklı saç köklerine de zarar verebilir. Fakat doğal saç ekimi uygulaması esnasında uygulamanın yapılacağı bölgeye herhangi bir şekilde bu tarz bir kimyasal enjekte edilmesi söz konusu değildir. Organik saç ekimi uygulaması esnasında yapılan işlem hastanın bizzat kendi yağı kullanılarak hazırlanan ve kök hücre ile beslenen yağ enjeksiyonudur. Dolayısıyla organik saç ekimi işlemi hem uygulamanın yapılacağı bölgeyi daha verimli ve uygulamaya uygun bir hale getirir hem de bu uygulamanın daha kolay yapılmasını sağlar. Ve bütün bu işlemler yapılırken herhangi bir şekilde kimyasal kullanılmaz.

Organik Saç Ekiminde Bölgesel Yağlanma Durumu

Bölgesel yağlanma sorunu organik saç ekimi işlemi ile birlikte söz konusu olmamaktadır. Yani organik saç ekimi yöntemini tercih ederseniz; bu hususta saç ekimi işleminin ardından herhangi bir şekilde bölgesel yağlanma gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınız. Zira dün kendi yağları kullanarak hazırlanan ve kök hücre ile beslenen bu yağ enjeksiyonunun uygulandığı alanda kişinin bölgesel yağlanma problemi yaşadığı alanlardır. Zira en çok hücre bulunan alanlardan birisi de yağ depolarıdır. Bu hususta erkekler için öncelikle karın, kalça ve köpek gibi bölgeler çoğunlukla tercih edilen bölgesel yağlanma alanlarıdır. böylece uygulanan teknik ve yöntemler ile birlikte kişinin aynı zamanda forma girmesi de sağlanır.

Organik Saç Ekimi ile Gür ve Sağlıklı Saçlar

Organik saç ekimi uygulaması saçların daha gür ve sağlıklı çıkmasını sağladığı gibi saç dökülmesini de önlemektedir. Yerleşme yaşanan bölgeye uygulanan organik saç ekimi enjeksiyonu ile birlikte bu bölgedeki verimliliğin arttığı gibi bölgedeki cilt altı dokuda da bir takım olumlu değişimler olmaktadır. Bu bölgelerde yaşanan terlik probleminin genel sebeplerinden biri de saç derisinin kafa kemiğine yaklaşma durumudur. Doğal saç ekimi uygulaması ise bu hususta deri altı yağlanma sağlar. Ayrıca kök hücrelerin ve öteki yapıların birleşimi sağlanır. Bu birleşme akabinde yeni hücre söz konusu olur ve bu hücre üretimi hızlanır. Dolayısıyla bu uygulama ile birlikte cilt altı verimliliği de artış gösterir. Ayrıca bölgeye uygulanan greftler tıpkı alındığı bölgede sağladığı uyum gibi uygulandığı bölgede de aynı uyumu gösterir ve bu bölgedeki varlığını sürdürmeye sağlıklı bir şekilde devam eder.

About tedavi

Ayrıca Şunlara bakabilirsin

prp oncesi

PRP Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

PRP sonrası dikkat edilmesi gerekenleri, hastanın doktorundan öğrenmesi ve tedavinin etkisini görebilmesi için uygulaması gerekmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.