Evde Hazırlayabileceğiniz Doğal Yüz Serumları Nelerdir?

Yüz serumları, cildin ihtiyacı olan nemi, bakımı ve vitaminleri sağlayan, cilt problemlerini gideren çok etkili bir yöntemdir. Medikal olarak ya da kozmetik ürün olarak satın alınabileceği gibi, evde tamamen doğan yöntemlerle de yüz serumları yapabilirsiniz. Doğal yüz serumları diğer ürünlere göre çok daha sağlıklıdır çünkü evde, kendi malzemeleriniz ile birlikte ve tamamen kendi cilt tipinize göre serumları hazırlayıp güvenle kullanabilirsiniz. Hem bu sayede çok daha az maliyet ile serumlarınızı hazırlayabilirsiniz. Tüm bu avantajlar ile birlikte evde doğal yüz serumları birçok yöntem ile hazırlanabilir.

Yara İzleri İçin Evde Hazırlayabileceğiniz Doğal Yüz Serumları Hangileridir?

Yara izleri ve yüzde oluşan renk eşitsizliği için çok ideal bir yöntem olan serum, içerisinde barındırdığı yağlar sayesinde cildinizin ihtiyacı olan E vitaminini ve diğer mineralleri kolaylıkla sağlayabilir. Cildinizin beslenmesi, nemlenmesi ve canlanmasını da sağlar. Koyu renkli cilt lekelerini onarmak, güneş lekelerini gidermek ve cilt tonunu eşitlemek için kolaylıkla kullanılabilir. Temiz ve hafif nemli ciltlere uygulanması gereken serum, yatmadan önce uygulanmalıdır. Daha iyi sonuç almak için ise düzenli olarak kullanmak çok önemlidir. Bu mucize serumun malzemeleri şu şekildedir:

 • 15 damla kabak çiçeği yağı
 • 10 damla lavanta yağı
 • 10 damla frankincense yağı
 • 20 damla havuç çekirdeği yağı
 • 1/2 çorba kaşığı bitkisel gliserin

Malzemelerin tamamını aktarlardan ya da büyük marketlerden çok kolay bir şekilde bulabilir ve çok kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Küçük bir damla şişesine karıştırdığınız malzemeleri düzenli bir şekilde temiz cildinize uygulayabilirsiniz. Bu sayede kısa bir süre içinde daha aydınlık, daha pürüzsüz ve daha eşit bir cilt tonuna sahip olabilirsiniz.

Doğal yollarla ten nasıl beyazlatılır? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Cilt Besleyici Doğal Yüz Serumu Nasıl Hazırlanır?

Cildiniz pürüzsüz ve lekesiz bile olsa sürekli olarak bakım ister. Uygulayacağınız etkili, doğal ve sağlıklı bakım yöntemleri ile cildinizde kusurlar var ise ortadan kaldırabilir, kusur yok ise bunu devam ettirebilirsiniz. Bu sayede her zaman ışıldayan ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Besleyici serumlar ise cildinizin ihtiyacı olan nemi ve vitaminleri sağlamak amacıyla kullanılır. Bu sayede sivilce oluşumunu engelleyebilir, lekeleri giderebilir ve çok daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildinizi beslemek amacı ile kullanabileceğiniz doğal yüz serumunun malzemeleri şu şekildedir:

 • 4 adet E vitamini kapsülü
 • 2 yemek kaşığı tatlı badem yağı
 • 2 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı
 • 2 yemek kaşığı jojoba yağı
 • 2 yemek kaşığı avokado yağı

Kapsülleri püskürtmeli bir şişeye attıktan sonra üzerine yağları boşaltabilirsiniz. Serumunuzu iyice karıştırdığınız zaman kullanıma hazır hale gelir. Mutlaka serin ve karanlık bir yerde tutmalısınız. Düzenli kullanımda yüzünüzün çok daha canlı, parlak ve pürüzsüz durduğunu fark edebilirsiniz.

En etkili çatlak kremi bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Renk Eşitsizliği İçin Evde Hazırlayabileceğiniz Doğal Yüz Serumları Hangileridir?

Cilde fazla makyaj uygulanması, güneş lekeleri, sivilce lekeleri gibi problemler sonucunda yüzünüzde renk eşitsizlikleri oluşabilir. Bu renk eşitsizlikleri cildinizin daha karmaşık ve daha orantısız durmasına sebep olabilir. Ancak bu durumu düzeltebilecek çok kolay ve pratik serumlar mevcuttur. Bu serumları düzenli kullandığınız takdirde cilt tonunuzu eşitleyebilir, daha canlı bir yüze sahip olabilirsiniz. Ciltte oluşan renk eşitsizliğini yok etmek için yapılabilecek serumun malzemeleri şu şekildedir:

 • 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • 1 tatlı kaşığı gül yaprağı tozu
 • 1 tatlı kaşığı kurutulmuş kızılcık tozu

Kolay ve doğal yüz serumu sayesinde sadece 3 malzeme ile ve düzenli kullanımda cilt tonunuzu eşitleyebilirsiniz.

About tedavi

Ayrıca Şunlara bakabilirsin

yagli ciltlere karsi en etkili tonikler hangileridir

Yağlı Ciltlere Karşı En Etkili Tonikler

Yağlı cilde sahip olanlar için tonik kullanmak, yağlanmayı kontrol altına alabilmek için en değerli adımlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.