Evde Siyah Nokta Tedavisi Nasıl Yapılır?

Siyah noktalar cildi kusurlu gösteren ve cildinizin aslında pekte sağlıklı olmadığını gösteren bir problemdir. Cildinizin iyi temizlenmemesinde kaynaklanan gözeneklerin içerisine biriken kirlerin ciltte uzun süre kalmasında dolayı oluşur. Siyah noktalar ciltte küçük lekeler gibi görünmekle birlikte uzun süre temizlenmediği takdirde çok daha büyük cilt sorunlarına sebep olabilir. İleri seviyeye gelmiş olan siyah noktalar medikal yöntemler ile tedavi edilmelidir. Ancak yeni başlayan ya da küçük boyutlarda olanlar evde doğal yöntemlerle yok edilebilir. Çok az malzeme ile, az maliyet ve pratik yöntemler ile sizde evinizde siyah nokta tedavisi uygulayabilirsiniz.

Bal Maskesi ile Evde Siyah Nokta Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bal, ciltte birçok problem için kullanılabilir. Güçlü ve zengin yapısı sayesinde cildi besler, nemlendirir, ihtiyacı olan vitamini sağlayabilir. Bu sayede siyah nokta tedavisi içinde kullanılabilir. Bir kaba bir çorba kaşığı balı alarak içine biraz sıcak su ekleyin. Balınız fazla ısınmamalı sadece biraz ılık bir hale gelmeli. Daha sonra bu karışımı yüzünüze sürüp bekleyebilirsiniz. Çok daha etkili bir çözüm için ince tabaka halinde sürdüğünüz maske ile gece yatabilirsiniz. Bal doğal antiseptik yapısı sayesinde gözeneklerinizin açılmasını ve siyah noktaların temizlenmesini sağlar.

Evde hazırlayabileceğiniz doğal yüz serumları bilgilerine de bakabilirsiniz.

Limon Maskesi ile Evde Siyah Nokta Tedavisi Nasıl Yapılır?

Limon, güçlü içeriği sayesinde ciltteki ölü deriyi yok eder ve yeni hücre oluşumunu destekler. Böylece cildinizde siyah nokta oluşan bölgeleri onararak siyah noktaları yok edebilirsiniz. Yarım limonu cam ya da seramik olan bir kaseye sıkın. Küçük bir parça pamuk yardımı ile sadece siyah nokta olan bölgelere uygulayın. 10 dakika kurumasını bekledikten sonra ılık su ile durulayın ve günde 1 defa olmak üzere düzenli bir şekilde kullanın. Aynı zamanda kolajen üretimini destekleyen bir antioksidan olan C vitaminini bol miktarda bulundurduğu için, cildinizin yenilenmesini ve çok daha aydınlık olmasını sağlar.

Bal – Limon Maskesi ile Evde Siyah Nokta Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bal ve limon ayrı ayrı kullanıldığında etkili olmakla beraber, birlikte kullanıldığında çok etkili bir hale gelir. Öncelikle cildinizin asitten dolayı bir reaksiyon göstermediğinden emin olun. Bu sayede cildinizi tahriş etmemiş olursunuz. 1 tatlı kaşığı balın içerisine yarım limon suyunu sıkarak maske yapabilirsiniz. Bu maskeyi sadece siyah noktaların üzerine uygulamalı ve kuruduktan sonra ılık su ile yıkamalısınız. Düzenli kullanımda çok etkili olan bal-limon maskesi, siyah nokta tedavisi ile birlikte cildinizde oluşan lekelerin geçmesini ve cildinizin çok daha canlı durmasını sağlayacaktır.

Karbonat Maskesi ile Evde Siyah Nokta Tedavisi Nasıl Yapılır?

Karbonat, yapısı ve içerdiği yararlı mineraller sayesinde cilt sorunları için çok etkili bir maddedir. Aynı zamanda uygulanışı pratik, kolay bulunabilen ve ucuz bir maske avantajı sunar. 1 yemek kaşığı karbonatı çok az su ile macun kıvamına getirin. Daha sonra yüzünüzde siyah nokta bulunan kısımlara nazik bir şekilde uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra ılık su yardımı ile durulayın. Karbonat maskesini haftada sadece 1 ya da 2 kere uygulamanız yeterlidir.

Ayrıca et benlerine karşı doğal tedaviler yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yulaf Maskesi ile Evde Siyah Nokta Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yulaf, en başta protein oranı yüksek olduğu için ve vücut için faydalı olan birçok besini barındırdığı için metabolizma için çok faydalıdır. Bununla birlikte içerdiği lif ve diğer maddeler sayesinde gözenek temizleme konusunda en etkili yöntemlerden biridir. 1 yemek kaşığı yulaf unu, 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırarak maskenizi hazırlayabilirsiniz. 20-25 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. Bu sayede çok kısa bir süre içinde ve en etkili yöntem olarak siyah nokta tedavisi uygulayabilirsiniz.

About tedavi

Ayrıca Şunlara bakabilirsin

Saç Ekiminde Son Teknolojiler ve Gelişmeler

Saç ekim işlemlerinde teknolojik anlamdaki gelişmeler, kellik ya da saç seyrekliği gibi sorunların daha hızlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.