Selülit Tedavisi

Selülit pek çok kadında karşılaşılan bir durumdur ve yapılan araştırmalarda selülitin oluşumu şu şekilde belirtilmiştir. Vücutta doku ve yağlar dengesiz bir şekilde olmaya başladığında selülit gelişimi meydana gelir. Bunun içinde öncelikli olarak sizin kendi vücudunuzda doku dengesizliğine neden olan şeyin mutlaka bulunması gerekir. ancak bu sayede selülit oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Aşağıda siz değerli takipçilerimiz için selülit tedavisi için doğal çözümlerden birkaç tanesi hakkında bilgiler verelim istedik.

Elma Sirkesi İle Selülit Tedavisi

Yağ depolarından sorumlu olan hormonlara östrohen ve profesteron enilmektedir. kadınlarda meydana gelen selülit oluşumuna da bu hormonları denilmektedir. Elma sirkesi ile selülit tedavisi ise evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz en güzel ve kolay uygulamadır. Elma sirkesinin içerisinde besleyici olan maddeler vardır ve bunlarda selüliti kaybetmez ancak ortadan kaldırır.  

Bu krışımın yapılış ise şu şekildedir. İki yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak suyla karıştırdıktan sonra içerisine biraz bal ekliyorsunuz ve bunu her sabah içiyorsunuz. İsterseniz elma sirkesini selülit olan bölgeye de sürerek kullanabiliyorsunuz. Bunun için ise şu şekilde bir yol izlemeniz gerekiyor. Elma sirkesini masaj kremi ya da yağıyla karıştırıyorsunuz ve her gün iki kez selülitli bölgeye sürüyorsunuz. İyi bir sonuç almak istiyorsanız bunu düzenli bir şekilde yapmalısınız.

Selülit Olan Bölgeyi Fırçalamak

Selülitten kurtulmak için yapmanız gereken bir diğer uygulama ise selülit olan bölgeyi fırçalamak. Bu sayede o bölgede kan akışını daha fazla hızlandırıyorsunuz ve bu da selülitin oluşmasını önlüyor. İşlem sırasında ise cildinize zarar vermemeye özen göstermelisiniz. Düzenli yapılan bu uygulamayla birlikte başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Kahve ve Şeker Peelingi

Tahmin ediyorum ki herkesin evinde kahve ve şeker vardır. Bunun için bu uygulamayı basit bir şekilde yapabilirsiniz. Yaptığınız karışım selülite iyi gelmesinin yanı sıra aynı zamanda ölü derilerinizi de canlandıracaktır.  Bu karışımın tarifi ise şu şekildedir.

Yarım su bardağı oranında ince çekilmiş olan kahveyi çeyrek bardak ve esmer şeker ile karıştırıyorsunuz. Karıştırdığınız bu karışımla peeling oluşacak ve bunu da sorunlu olan bölgeye sürmeniz gerekiyor.

Selülit Tedavisi

About tedavi

Ayrıca Şunlara bakabilirsin

evde siyah nokta tedavisi nasil yapilir

Evde Siyah Nokta Tedavisi Nasıl Yapılır?

Siyah noktalar cildi kusurlu gösteren ve cildinizin aslında pekte sağlıklı olmadığını gösteren bir problemdir. Cildinizin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.